15 Temmuz Turnuvası

23:46:20 | 2017-07-26
Kahraman Köktürk
Kahraman Köktürk      kkokturk@hotmail.com

5 Temmuz tarihi bu milletin Milli Birlik ve Beraberlik günüdür. 15 Temmuz Şehitlerimizi anma günüdür. 15 Temmuz bu ülkenin geleceğine dinamit koymak isteyenlere bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara DUR dediğimiz gündür. Antalya her zaman demokrasinin ve bu milletin geleceği bu ülkenin parçalanmaz bütünlüğü tarafında olmuştur ve olmaya devam edecektir. 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanındaki çoşku da hainlere geçit vermeyeceğimizin ispatıdır. Bu satırlardan tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor Gazilerimize de minnet duygularımı sunuyorum.

 15 Temmuz adına düzenlenen bir organizasyonda da köyüme ulusal anlamda gelen madalyanın da hikayesini satırlarıma taşımak istiyorum. Bu hikayenin ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Çünkü bu hikayenin baş kahramanı benimde yeğenlerim arasında sayılabilecek bir köy kızı. Üstelikte köyünden çıkıpta spor yapmaya çalışan bir köy kızı. Bu kızımızın adı Ayşe Şahin kendisi Döşemealtı ilçesine bağlı Camili Mahallesinde yaşıyor. Antalya Güzel Sanatlar Lisesi mezunu çizimleri de var. Bazen sosyal medya sayfalarımda paylaşıyorum. Nasıl olduysa birgün Döşemealtı ilçesinde faaliyet gösteren Antalya Kick Boks Mhai Thai Spor kulübü ile yolları kesişiyor. O kulübün antrenörü Murat Devrim hocanın dikkatini çekiyor.

 Şimdi buraya bir parantez açıyorum. Aslen Döşemealtılı olunca Döşemealtı ilçesinde faaliyet gösteren spor kulüplerine destek olmaya çalışıyoruz. Örneğin Döşemealtı İşitme Engelliler Spor Kulübü yöneticiliğinde bulunuyoruz. Bize ulaşan kulüplere destek olmaya çalışıyoruz. Döşemealtı Alyazma Halkoyunları Spor Kulübü gibi. Sağolsun onlarında bölgesel yarışmada madalya ile dönmelerinde özellikle bu gazetenin Döşemealtı ilçesiyle olan bağlantısı ve kendisi de Döşemealtı ilçesi sakinlerinden Menderes Türel'in desteği vardır. Sorarsanız gidipte kulüpleri ziyaret ediyor muyum diye hayır. Ama adında Döşemealtı yazan her konuda askeriz orası ayrı

 Şimdi gelelim bizim yeğene yani Ayşe'ye. Ayşe 18 yaşında üniversiteye hazırlanan bir kızımız. Camili köyünde yaşıyor. Çok kısa sürede yumruklarının sert olması sebebiyle lisansı çıkartılıyor. Türkiye Kick Boks Federasyonun Bolu da 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anısına düzenlediği ulusal yarışmadan 2. olarak gümüş madalya kazanıyor. Bu haftada Şehit Ömer Halisdemir adına Niğde de düzenlenecek yarışmada boy gösterecek ve umarım yine madalya ile dönecek.

 Ayşe'nin amacı ülkemizi uluslar arası arenalarda temsil etmek. Milli formayı giyebilmeyi çok istiyor. Maddi anlamda da destek bekliyor. Bence Antalya'nın köyünden çıkıpda ulusal ve uluslar arası madalyaların gelmesi için bu kızımızın sesine kulak vermek gerek. Bu görev önce Döşemealtılılara sonra da Antalyalılara düşüyor. Çok değil sporunu daha rahat yapabilmesi için gerekli desteklerin verilmesi yeterli. 
ETİKET :  

Tümü