GENÇ OSD İLK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

19:31:39 | 2017-10-13

Antalya OSB’deki ikinci kuşak sanayiciler tarafından kurulan Genç Organize Sanayi Derneği, ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Canan Gürkan ve ekibi oy birliği ile yeniden yönetime seçildi. 

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların 2’nci ve 3’üncü kuşak temsilcileri tarafından kurulan Genç Organize Sanayi Derneği (Genç OSD), ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Rixos Downtown Otel’de yapılan Genel Kurula Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak, Bölge Müdürü İlhan Metin ve genç sanayiciler katıldı. Mevcut Başkan Canan Gürkan’ın oluşturduğu blok listenin dışında başka bir listenin yer almadığı Genel Kurulda, 48 üyesi bulunan derneğin 36 üyesi hazır bulundu.

OY BİRLİĞİYLE YENİDEN SEÇİLDİ

Divan Heyetinin oluşturulması ile başlayan Genel Kurulda, Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak Divan Başkanlığı, Dernek üyeleri Büşra İnal ile Melih Söylemez ise Divan üyeliği görevlerini üstlendi. Geçici Yönetim Kurulunun ilk 6 aylık dönemine ait faaliyet raporu ile bilanço gelir-gider tablosunun sunulmasının ardından Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulunun üye seçimine geçildi. Dernek üyeleri, açık oylama usulü yapılan seçimde oy birliğiyle Canan Gürkan, Elçin Ekici Öztürk, Simay Şahinyılmaz, Yasemin Çevik, Nazlı Sarı, Ali Başar Ayan ve Aydın Bülbül’ü yeniden yönetime seçti. Denetleme Kurulu Murat Bozkurt, Tanay Şahinyılmaz, Murat Yavuz Meşhur’dan oluşurken Disiplin Kurulunda Ebru Yayla, Gökhan Saltoğlu, Koray Sarı görev aldı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Oylama öncesi söz alan Genç OSD Başkanı Canan Gürkan, dernek üyeleri arasındaki birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, “Antalya OSB Başkanımız Sayın Ali Bahar bizim birlikteliğimiz için ‘Bu bir doğumdur’ demişti. Biz bu doğumu sağlıklı bir şekilde geçekleştirdik. Derneğimizin hayata gelmesini hep birlikte sağladık. Hep birlikte kısmını özellikle vurgulamak istiyorum çünkü 35 kişi ile yola çıktık ve ortak bir tüzük hazırladık ve 35 kişi ile kurucu olduk. Bu birliktelik birçok sivil toplum örgütüne de örnek olacak şekildedir. Şu an aramıza yeni katılan üyelerimiz ile 48 kişi olduk ve umuyoruz ki her geçen yıl arkadaşlarımızın sayısı artacak ve hep birlikte Derneğimizi büyüteceğiz” dedi.

ÖĞRENME SÜRECİ

Kurucu Yönetim Kurulunun ilk 6 aylık dönemini öğrenme süreci olarak nitelendiren Gürkan, “Bölge sanayimizin güçlenmesi, üretim potansiyelinin geliştirmesine yönelik teknolojik ve inovatif çalışmaları yapmak amacı ile kurulan derneğimiz için bizi geleceğe taşıyacak en önemli işimiz Bölge Müteşebbis Heyetimizin onurlandırması ile Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyetinde paydaş olmaktır. Önümüzdeki dönemde Teknoloji Geliştirme Bölgesi projesine hep birlikte dört elle sarılmamız hem hayallerimizin gerçekleşmesini hem de firmalarımızın marka değerini artırarak büyümesini sağlayacaktır. Derneğimizin en önemli görevi üyelerinin gelişimine önem vererek firmalarımızın nesilden nesile sürdürülebilirliğini sağlamak, ulusal ve uluslararası markalarımızın sayısını arttırmaktır” şeklinde konuştu.

“SİZLERLE GURUR DUYUYORUM”

Genç sanayicileri tek çatı altında toplayıp kümelendirme projesinin mimarı olan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise gençlerin kısa sürede gerçekleştirdiği başarıların gurur verici olduğunu belirterek, “Şu an yaptığımız görevleri sizlerin gelecekte bizlerden çok daha iyi yapacağını şimdiden görüyorum. Geleceğimiz doğru kişilerin elinde. Teknoloji Geliştirme Bölgemiz ile firmalarımızın değiştiğine ve geliştiğine tanık olacağız. Sizler bu gelişimin en önemli mimarları olacaksınız. Antalya’nın denizi, dağları, havası, doğası çok güzel ama bunları biz yapmadık. Antalya’nın harika bir silueti var ama biz yapmadık. Bunların tamamı Allah vergisi. Şimdi sıra bizim yapacaklarımıza geldi arkadaşlar. Siz şehri bilimle donatacaksınız, siz şehrin ışığı olacaksınız. Ondan sonra Antalya’yı bir şehir olmaktan çıkarıp bir ülke imajına, tıpkı Barselona, Amsterdam ya da İspanya gibi bir tanınırlığa ve marka değerine sahip bir konuma hep birlikte getireceğiz” ifadelerini kullandı.   

ROZET VE SERTİFİKALAR ÖZGÜR DEMİRTAŞ’TAN

Genel Kurulun ikinci oturumuna katılan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dernek üyelerine rozet ve sertifikalarını takdim etti. ‘Gelecek Beklenenden Daha Hızlı Geliyor’ adlı söyleşi programı ile Antalya OSB sanayicilerine hitap eden Demirtaş, genç sanayicileri örnek çalışmalardan dolayı kutladı. 

GENÇ OSD GENİŞLETİLMİŞ YÖNETİM KURULU

Canan Gürkan, Elçin Ekici Öztürk, Simay Şahinyılmaz, Yasemin Çevik, Nazlı Sarı, Ali Başar Ayan, Aydın Bülbül, Duygu Yıldızlı Başe, Ayşenur Bacanak, Anıl Talat Akbağ, Burcu Meşhur, Kazım Kestane, Semih Gülaçtı, Ebubekir Tulpar

GENÇ OSD GENİŞLETİLMİŞ DENETLEME KURULU

Murat Bozkurt, Tanay Şahinyılmaz, Murat Yavuz Meşhur, Boray Eser, Süheyla Kodak, Mehmet Çağlayan 

GENÇ OSD GENİŞLETİLMİŞ DİSİPLİN KURULU 

Ebru Yayla, Gökhan Saltoğlu, Koray Sarı, Emre Koçak, Hazal Karaman, Belemir Nazlı Kirman

 
ETİKET :  

Tümü