1207 Antalya D.altı Belediyespor Sezon Değerlendirmesi

21:31:36 | 2017-07-04

1207 Antalya Döşemealtı Belediyespor Sportif Direktörü Hüseyin Türk, sosyal medya hesabından 2016-2017 Futbol sezonunu değerlendirdi.

SEVENLERİMİZE, SEVDİKLERİMİZE VE SPOR DOSTLARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR

2016-2017 Futbol sezonuna Döşemealtı markasıyla başkanımız Turgay Genç'in sahip çıkmasıyla hedefimiz doğrultusunda imkanlarımız ölçüsünde iyi bir kadro oluşturarak başladık. Grup maçlarında istediğimiz oyun ve hedefi tutturduk. Ancak playoff sürecinde tüm spor dostlarımızın dediği gibi bir nevi nazara ve şansızlığa geldik. Neler mi yaşadık.?
1- Kolombiyalı oyuncumuzun biz hariç diğer tüm sahaların sentetik zeminlerinin sağlıksız oluşundan dolayı dizinde oluşan eski sakatlığının tekrar nüksetmesi nedeniyle performansını olumsuz etkilediği gerekçesiyle yollarımızı erken zorunlu olarak ayırdık.
2-Carolina'nın ayağı Playoff maçlarından önce grubun son maçında iki yerinden kırıldı. Ameliyat oldu.
3- Tatiana nın sağ aşil tendonundaki ağrının playoff maçı öncesinde artmasıyla kopabilir riski nedeniyle ağrılarından dolayı doktorların önerisi ile oynayamadı. 
4- Gift, playofflar öncesi geldikten iki hafta sonra babası öldü. Memleketine gitti. Dönüşü ve Toparlanması uzun sürdü. Playoffta son maçlar haricinde yeterli performansa ulaşamadı.
5- liseler Türkiye Futsal şampiyonasında gruplara kalan okulumuzda banko oynattığımız oyuncularımızı bazı maçlarımıza denk geldiği için oynatamadık.
6- ilk onbirde oynayan 7-8 üniversite öğrencisi futbolcumuz üniversite futsal şampiyonalarından dolayı bazı maçlarımıza salı-çarşamba- perşembe- Cuma futsal oynarak çıktığı için haftasonu lig maçında yorgunluk belirtisinden dolayı performans anlamında sorun oluşturdu.
7- üniversitede okuyan 8 oyuncumuz, akademik takvim değişikliği nedeniyle final sınavlarından dolayı haftaiçi oynayacağımız maça gelemedi.Erteleme isteğimize TFF red cevabı verdi.
8- Üniversite futsal, lise futsal ve milli takımlardan dönen oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar,
9- Golcümüz Orinica'yla, Futbol Federasyonunun statüye playoffları sonradan koyması nedeniyle daha önce yaptığımız anlaşmanın 26 Mart' ta kadar olması nedeniyle Play oflar öncesi, ülkesine dönmek zorunda kalması,

Bütün bunlara sezon başı 11-12 futbolcumuzu maliyetleri düşürmek için ekonomik küçülme adına başka takımlara kiralık vermemizden kaynaklanan kadromuzun dar olması ve bunu altyapı oyuncularımızla gidermeye çalışmamız gelinen noktanın aynası oldu. 
Şu bir gerçek ki yaptığımız çalışmalarımız transferlerimiz Antalyamızı , Döşemealtımızı , Türk sporunu ve Türk kadınını uluslararası alanda iyi bir vizyon sağlamıştır. Futbolda bazen maçların alın yazısı sonuçlara şansızlık diye yazılır. Bizde bugünlere kolay gelmedik, diktiğimiz kaleleri kimse yıkamaz. 
Cümlelere satırbaşı çekersek, İşin sadece bilmedikleri yönünde olanlar, yapılan değerleri görmeden kendileri için işi sulandırma, bulandırma niyetinde bulunabilirler. Çünkü bu ülkede herşey olunur, bir tek adam olunmaz.
Sezonda desteğini, katkısını esirgemeyen tüm herkesi yürekten kutluyorum.

 

 
ETİKET :  

Tümü